Efektowne zwycięstwo w derbach!

Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęła rozgrywki I drużyna młodzików Cuiavii. Poprzedni mecz nie odbył się z powodu niedopełnienia obowiązków gospodarza przez Victorię Bydgoszcz. W tej sytuacji czekamy na oficjalne stanowisko Związku. Sobotnie zawody przebiegały cały czas pod dyktando gospodarzy. Festiwal strzelecki rozpoczął w 1 min. Michał Jóźwiak. Gra toczyła się na połowie rywala, a kolejne bramki padały co kilka minut: 5' Szklarski, 9' ponownie Jóźwiak, 11 i 12' Czerwiński, 17' Mateusz Jabłoński. W 19' przed szansą podwyższenia rezultatu stanął najmłodszy zawodnik Michał Jabłoński. Po mocnym strzale z rzutu karnego piłka odbiła się od słupka, bramkarza Goplanii i wyszła na aut. Na zakończenie w 29' wynik do przerwy ustalił Jóźwiak i Cuiavia schodziła do szatni z wynikiem 7:0. Druga odsłona wyglądała podobnie. Coraz bardziej zmęczeni zawodnicy gości nie potrafili skutecznie zagrozić rozpędzonym gospodarzom, którzy strzelili jeszcze 11 goli:Szklarski 3, po 2 Kaliski, Jóźwiak i Czerwiński oraz Kulak i Gralewski po 1. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 18:0, choć gdyby nasi zawodnicy wykorzystali wszystkie dogodne sytuacje rozmiary zwycięstwa byłyby dwukrotnie wyższe. Cuiavia wystąpiła w składzie: Maks Zabłocki, Kuba Czerwiński, Mateusz Jabłoński, Kuba Gralewski, Michał Jóźwiak, Marcin Kaliski, Dominik Kulak, Aleks Szklarski, Igor Wawrzyniak oraz Michał Jabłoński.